Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)

/ Otáčivé hlediště

M. Glaser / O. Šubrtová

česká komedie premiéra: 11. 6. 2004
Tweetněte nás!

Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci. V hlavní dvojroli Petr Rychlý.

 

Účinkují

JINDŘICH VIII., král anglický / JINDRA, hostínský
CROMWELL, králův kancléř
KATEŘINA ARAGONSKÁ, první choť Jindřicha VIII.
ANNA BOLEYNOVÁ, druhá choť Jindřicha VIII.
JANA SEYMOUROVÁ, třetí choť Jindřicha VIII.
ANNA KLEVSKÁ, čtvrtá choť Jindřicha VIII.
KATEŘINA HOWARDOVÁ, pátá choť Jindřicha VIII.
KATEŘINA PARROVÁ, šestá choť Jindřicha VIII.
WOLSEY, kardinál
THOMAS BOLEYN,otec královny Anny
ALŽBĚTA BOLEYNOVÁ, matka královny Anny
JIŘÍ BOLEYN, bratr královy Anny
MARIE BOLEYNOVÁ, sestra královny Anny
HOSTINSKÁ ANNA, žena hostinského Jindry
JOHN,syn Jindry a Anny
SLUHA Cromwellův
DÍVKA
MNICH ASTOLFO
Dvojník
Dokumenty
Plakát k představení
foto / Petr Neubert, grafické zpracování Marek Vácha
Z médií
Deník
24. 6. 2016
MF dnes
24. 6. 2016
Deník
23. 6. 2016
Deník
21. 6. 2016
Deník
6. 1. 2015
 
Pohybová spolupráce Martin  Pacek

 
Délka / 2 hodiny 10 minut
Čtvrtek
30. 6. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Pátek
1. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Sobota
2. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Neděle
3. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Pondělí
4. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Úterý
5. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Středa
6. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Čtvrtek
7. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Pátek
8. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Sobota
9. 7. 2016
21:30 Otáčivé hlediště Český Krumlov rezervovat
Více...
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 27. 6. 2016

Představení a výkony herců byly úchvatné.Nádherný zážitek na jaký se nezapomíná. Děkuji
Alena

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 24. 6. 2016

Byli jsme, viděli jsme, bavili jsme se... Byla to paráda a obdivuji všechny herce, nejen Petra, jak se během představení naběhají... Nás uchvátil mimo Petra Rychlého i Roman Nevěčný... jeho Cromwell byl dokonalý :-) Děkujeme!
Archibald von Carlsbad

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 24. 6. 2016

Dobrý den, pana Rychlého jsem nikdy neměl rád jakožto herce, samé legrácky a vtip někde jinde, než dle mého má být. Nicméně po shlédnutí představení dne 23.6.2016 se můj názor na pana Rychlého hodně změnil. Vzal s pokorou spolupráci s krajským souborem, vzal s pokorou otáčko a roli, kterou zahrál excelentně. Celkově tato hra je excelentní, výkony herců Jihočeského divadla jsou jako vždy excelentní. Zastávám názor, že není třeba na otáčko "tahat hvězdy z Prahy", ale u pana Rychlého to byl asi opravdu dobrý tah..., i když v hlavní roli bych si dokázal představit několik herců souboru z Č. Budějovic. Ale přesto, děkuji za krásný zážitek !
Pavel

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 21. 8. 2013

V sobotu 17. 8. 2013 jsem měl možnost vidět komedii „Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)“ na Otáčivém hledišti v Č. Krumlově. Musím se přiznat, že jsem zde byl poprvé, ale to, co se dělo během těch zhruba dvou hodin, se nedá ani slovy popsat. Počasím počínaje, přes dvě hodiny smíchu, tak hlavně výkonem herců. Vše bylo umocněno živou přírodou. Přesto bych zmínil dvě postavy: HOSTINSKÁ ANNA, žena hostinského Jindry (Věra Hlaváčková) a především JINDŘICH VIII., král anglický / JINDRA, hostinský (Oldřich Vízner). To, co předvedl pan Vízner, bylo něco úžasného. Divadlu přeji hodně dalších úspěchů a doufám, že ti kulturní barbaři z EU neprosadí zrušení tohoto NAŠEHO skvostu. Je to jenom slepá závist, protože s klasickým divadlem se to nedá ani porovnat. Ještě jednou děkuji za překrásný zážitek a příští rok nashledanou.  
Zdeněk MICHAL ml.

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 19. 8. 2013

Krásný den přeji, včera jsme se ze severu Čech přesunuli do magického Českého Krumlova - a to na představení "Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)"na Otáčivém hledišti a musím říci, že jsem totálně nadšená!!! To nebylo divadlo, ale film :-), jezdili jsme tam z jedné strany na druhou a mně to přišlo neskutečně kouzelné... Jsem šťastná, že jsem poznala i herce mimo pražskou scénu (kam jezdím pravidelně), kteří jsou dokonalí, a určitě se na ně přijedu podívat i na jiná představení!!! Pan Vízner ve své dvojroli skvělý a hezká improvizace, když se s námi na hledišti svezl :-). No a z žen nejlepší Anna Klevská - ta neměla chybu! Je určitě velká makačka hru zinscenovat pro takový prostor, aby na sebe vše navazovalo a zapadalo do sebe, proto si tohoto představení vážím ještě více. Báječně a z celého srdce jsme se pobavili a ta atmosféra pod širým nebem - ta se nedá popsat!!! Příští rok vezmu děti na pohádku - věřím, že si to užijí stejně jako my :-). S upřímnými díky a srdečným pozdravem  
Alena Sejková

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 19. 8. 2013

Super Super Super  
Zbyněk Merkl

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 16. 8. 2013

Ženy Jindřicha VIII aneb chudák král(em) 10. 8. 2013 Jezdíme k Vám na představení už čtvrtým rokem, bydlíme na hranici Středočeského a Jihočeského kraje, tedy dost daleko. Poprvé jsme jely čtyři kamarádky a postupně se k nám přidávali další zájemci. Letos nás už jela tři plně obsazená auta. Byla jsem rozhodnuta, že končím, protože není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, ale po představení mě všichni přemlouvali, že tedy příště zase, a tak nás bude zase více. Všichni jsme se shodli, že nás nejvíce pobavila „paní hostinská“. Doufáme, že se nenaplní obavy ze zrušení téhle krásy. Děkujeme
Zachařová

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 16. 8. 2013

Souhlasím s kladnými ohlasy, ale chtěl bych vyzdvihnout pana Drápelu v roli Johna, syna hostinského Jindry. Už jsem si ho jako Plzeňák a neznalec budějovického divadla všiml vloni v roli Truffaldina ve Sluhovi dvou pánů. A oceňuji i roli kardinála v podání pana Hrušky, byť jsem ovlivněn jeho Čochtanem z Divotvorného hrnce. Připomíná mi svým herectvím plzeňského Bronislava Kotiše.
Zdeněk Diviš

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 14. 8. 2013

Vynikajuce predstavenie, boli sme prvy krat a urcite sa do Krumlova na otacive hladiste este vratime! Nadherny zazitok sme si odniesli... Divadlo s najvyssim stropom je kuzelne a ocarujuce... Dakujeme a prajeme vela nadsenych divakov. ;) Verim, ze sa coskoro uvidime opat ;) vdaka este raz za krasne zazitky.
Maria

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 14. 8. 2013

Loni jsme byli poprvé na Otáčivém hledišti a z představení Dekameron jsme odjížděli naprosto nadšení. Letošní Jindřich VIII. byl snad ještě lepší. Už dlouho jsme se tak nezasmáli. Oldřich Vízner je vynikající a všichni ostatní herci též!  
Radek Stratil

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 13. 8. 2013

Na tomto představení jsme byli 9. 8. 2013. Bohužel nám nepřálo počasí a představení skončilo předčasně. Z toho, co jsme viděli jsme byli unešení, děj je napínavý, vtipný, herci skvěle reagují na různé situace (například, když začalo pršet). Pokud se chcete skvěle pobavit, nebo si nejste jistí, zda jít na nějaké divadelní představení, jděte na tuto komedii. Je to velký zážitek. Kdyby byly volné lístky, neváhali bychom a na představení jeli znovu, abychom věděli, jak to vlastně dopadlo:-)  
Hana

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 12. 8. 2013

Ani jsem nedočetla děj a vím, že pojedeme :-) Miluju pana Víznera a pana Veselého. Bude to skvostné představení a už se moc těším!!!  
Alena z ČB

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 12. 8. 2013

Děkujeme za krásný zážitek na Otáčivém hledišti, já osobně byla poprvé a jsem unesena atmosférou, ale i perfektními výkony herců. Nezapomenutelná rodinka Boleynů, která mi silně připomínala bulvárně známou rodinu Štikových. Už se těšíme na další zajímavá představení.  
Mirka a Martin

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 9. 8. 2013

Včera divadlo Český Krumlov...PERFECT!! I když pršelo... Herce moc obdivuju, páč hrát v takový bouřce, válet se tam na mokrý trávě atd... to by se mi fakt nechtělo, ale moc jsem si to užila... Fakt nádhera. Navíc Vízner ... bombovej herec a Veselý - jednoduše zabil :D
Markéta Šustrová

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 8. 8. 2013

Děkujeme za včerejší úchvatný zážitek z představení na otáčivém hledišti. Byli jsme zde poprvé a přiznávám, že jsme jeli z Olomouce poněkud s obavami. Vstupenky jsme dostali k Vánocům. Jenže nás trošku vyděsilo, že představení režíruje pan Glaser, jehož chladná a temná Arabská noc v našem divadle skutečně nebyla naším šálkem čaje. I když víme, kolik cen pobrala. Když místo začátku představení začalo pršet, říkali jsme si, že to je úplně příznačné. Po půl hodině ale představení konečně začalo a my už jen bez dechu sledovali nádherné divadlo a přitom se skvěle bavili. Uznáváme, že pan Glaser zkrátka umí a jeho budějovický soubor je skvělý a pan Vízner je opravdu obdivuhodný!
Lucie Mlynářová
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 4 + 969 je: