Baron Prášil

/ Otáčivé hlediště

Zdeněk Jecelín

dobrodružná komedie premiéra: 18. 6. 2015
Tweetněte nás!

Vítejte ve světě nejslavnějšího lháře všech dob. Vítejte ve světě barona Prášila! Točí se poněkud rychleji, než jste zvyklí, a není o moc větší než zámecká zahrada. Přesto se do něj všechno vejde. Dějí se v něm věci zázračné, neslýchané, neobyčejné… Považte, láska a dobro vítězí a zlo nemá sebemenší šanci. Nevěříte? Vsaďte se!

 

Účinkovali

Baron Prášil
Baronka Anna Barbora z Münchhausenu
Jan Amos z Münchhausenu, její syn
Atlas
Decibel
Jožka Předběhsvětlo
Fuk
Elíša Čarostřelkyně
Hatice, turecká princezna
Sultán, její bratr
1. otrokyně
2. otrokyně
1. otrokyně
2. otrokyně
Omar Agha
Budin Paša
Císař
1. dvorní dáma
2. dvorní dáma
Bubeník
Kontrabasista
Jelen Třešňocterák
Turečtí a tatarští válečníci
Černá mamba
Dokumenty
Plakát k představení
Tisková zpráva
Z médií
Deník
7. 9. 2016
Deník
20. 8. 2016
Deník.cz
13. 7. 2015
Deník
13. 7. 2015
Divadlo.cz
19. 6. 2015
 
Dramaturgie Petr Hašek
Představení řídí Ewa Kociemska

 
Fotografie z představení / Petr Zikmund

Více...
Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Baron Prášil, 12. 9. 2016

Včerejší představení Barona Prášila bylo prostě skvělé!!! Chtěli bychom moc poděkovat celému týmu, a hlavně hercům, za jejich skvělé představení a bezvadný zážitek! Fyzický výkon doplněný živou hudbou a zpěvem - klobouk dolů před Vámi všemi. Nemohli jsme si nevšimnout výborného výkonu dvou děvčat - jednou hrající na harmoniku a jiné nástroje, podruhé v převleku jelena - super, byl jako živý, a jejich dalších převleků. Děkujeme :-)
Milada

Baron Prášil, 31. 8. 2016

Doprovodná hudba v podobě živé kapely super. Otáčení mi nepřišlo moc, já jsem si to užívala. Divadlo a kolotoč dohromady. Příběh krásně pojat, vysvětlen jak pro malě diváky, tak své si našli i ti velcí. Jen ten začátek, než se začlo něco dít, mi přišel trochu dlouhý. 80 %
Klistatko, i-divadlo.cz

Baron Prášil, 24. 8. 2016

Dobrý den, dne 20. 8. 2016 jsme zavítali na představení Baron Prášil. Moc bych chtěla poděkovat celému týmu za excelentní výkon. I přes parné počasí si to herci moc užívali a přenesli na nás úžasnou atmosféru... Patří jim velké poděkování za tak krásný kulturní zážitek. A tohle přírodní divadlo, prostě unikátní :-). Moc děkujeme.
Dobešovi

Baron Prášil, 11. 7. 2016

Odpolední představení 09.07.2016. Děkujeme za příjemný kulturní zážitek. Na hercích bylo vidět, že si představení doslova užívají. Bylo to zahrané s chutí, lehkostí a vtipem. Nejen na výkony hlavních aktérů, ale na všechny byla radost pohledět. Nechali jsme se strhnout příběhem a užívali jsme si to. Děkujeme
Klatováci

Baron Prášil, 4. 7. 2016

Obdivuji Předběhsvětla za jeho sportovní výkon. Celý příběh se mi líbil. Také písnička byla hezká. Doufám, že příště pojedu s rodiči zas na další takové divadlo do Krumlova.
Vašík, 8 let

Baron Prášil, 11. 1. 2016

Výpravná podívaná, v níž se na kostýmech, ale ani na scéně nešetřilo. Z. Jecelín vytvořil svou „novou“ verzi známého příběhu, přičemž se ho snažil aktualizovat, což sice ne vždy vyšlo na jedničku, nicméně spoustu těchto narážek ocenil zejména dospělácký doprovod. V titulní roli, nejen svou choreografií chůze, zaujal R. Nevěčný. Jeho pojetí barona Prášila se přesně trefilo do zažitých představ o tomto nejslavnějším lháři. Snad jen toho kolotoče mohlo být méně. Ano, jedná se sice o Otáčivé hlediště, ale jak se říká, někdy míň bývá víc.
Jiří Landa, i-divadlo.cz

Baron Prášil, 7. 9. 2015

Každý rok (v posledních letech i 2x za sezonu) navštěvujeme různá představení. Je to opravdu nádherný pohled na scény, krásný zážitek jak pro nás, tak pro naše hosty. Baron Prášil nezklamal. Tím jsme v sobotu 5. 9. 2015 ukončili sezonu. Děkujeme, za rok naviděnou!!!!!!
Jiřina

Baron Prášil, 7. 9. 2015

Dobrý den, včera 5. 9. 2015 jsem s přáteli navštívila představení Baron Prášil na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Nádherné představení, vynikající výkony všech účinkujících a úžasné prostředí. Velmi děkuji za nepopsatelně krásný zážitek a přeji hodně sil a zdaru do další sezony. A doufám, na shledanou příští léto - už nyní se moc těším !!! 
Jitka Kocandová

Baron Prášil, 17. 8. 2015

V pátek 14.8. jsme byli na představení Baron Prášil a byli jsme velmi nadšeni. Výkon herců v šíleném horku, byl obdivuhodný. Moc děkujeme. Byl to krásný zážitek :)
K. Brožová

Baron Prášil, 17. 8. 2015

Vyborne predstaveni s skvele herecke vykony predevsim Vaclav Chalupa a Ronan Nevecny jsou vyborni,ale zbytek soiboru je skvele doplnuje, urcie mohu vtele doporucit.
Mirda z jihu

Baron Prášil, 13. 7. 2015

Dobrý den, dnes jsme byli na představení Baron Prášil, děkujeme za krásný zážitek, bylo to super, velké poděkování hercům a příští rok na shledanou.
Radka Oppolzerová

Baron Prášil, 29. 6. 2015

Dne 20.6.2015 jsme byli na představení Baron Prášil, chtěli bychom velmi poděkovat celemu souboru herců i ostatních pořádajících za krásné divadlo a příjemný kulturní zážiitek. Smekáme před herci, kteří vystoupení dokončili i přes velmi nepříznivé počasí, patří jim náš obdiv. Jen tak dál a brzy zase na viděnou!
Palečkovi z Kolenec


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 7 + 552 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.