Jak dopadla sezóna na Otáčivém hledišti?

Tweetněte nás!

Sezóna 2016 na českokrumlovském Otáčivém hledišti byla ovlivněna nadměrným počtem deštivých dnů. Kvůli nepříznivému počasí jsme byli nuceni zrušit tři představení a některé večery hráli naši umělci i v mírném dešti. Přesto byly reakce a ohlasy diváků kladné a spousta zájemců o vstupenky nebyla uspokojena. Ti, na které se letos nedostalo, se však mohou již nyní těšit na následující sezónu.

Svoji premiéru před Otáčivým hledištěm měla letos v létě operní inscenace Příhody lišky Bystroušky v režii dua SKUTR - Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského - a je nutno se pochlubit, že u recenzentů a kulturních kritiků sklidila veliký úspěch. Ivana Rusko a Alexandr Beň jsou za role v této inscenaci nominováni na Výroční ceny Opera Plus, inscenace byla označena Divadelními novinami jako „Sukces léta 2016“ a byla nominována na Cenu Divadelních novin v kategorii Hudební divadlo. Před točnu se vrátily inscenace Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nově v hlavní roli s Petrem Rychlým, Pes baskervillský, operní tituly Rusalka a Carmen, baletní inscenace Labutí jezero a rodinná komedie Baron Prášil, ve které Romana Nevěčného v titulní roli nově alternoval Martin Hruška. 

Pro velký zájem publika byla nad rámec plánovaného programu přidána čtyři večerní představení (Carmen, Rusalka a 2x Pes baskervillský). Sezóna 2016 se může pochlubit 98% návštěvností a 54.055 diváků, kteří  před točnou zhlédli celkem 86 večerních, odpoledních, ale i školních představení. Tržby dosáhly výše 31,5 mil. Kč. Včetně generálních zkoušek pak dovršil počet diváků 55.198

V rámci operních představení před Otáčivým hledištěm jsme ve spolupráci se společností MANX Technologies zprovoznili nově vyvinutou titulkovou aplikaci pro chytré telefony a tablety. Unikátní titulkovací software Overtekst se osvědčil a do příští sezóny plánujeme nákup několika desítek chytrých zařízení, aby tato aplikace byla dostupná co nejširšímu počtu diváků.

Prodej vstupenek na Otáčivé hlediště 2017 byl zahájen 12. září 2016. Pro příští léto máme na programu celkem 91 představení - novinkami budou baletní inscenace Valmont a operní drama Trubadúr, před točnu se vrátí komedie Dekameron a v novém obsazení i rodinná pohádková akční komedie Pták Ohnivák a lišák Zorro, dále pak diváci uvidí oblíbené tituly Ženy Jindřicha VIII., Pes baskervillský, Rusalka a Příhody lišky Bystroušky. O tom, že je o produkci na této scéně velký zájem, svědčí i množství prodaných vstupenek, které po dvou týdnech prodeje dosáhlo počtu nad 5000 ks.

CELÝ PROGRAM A REZERVACE VSTUPENEK ZDE.