Z médií
Tnv.cz
16. 5. 2019
MF dnes
26. 4. 2019
Archiweb.cz
17. 4. 2019
Tanecnimagazin.cz
11. 4. 2019
Divadlo.cz
2. 4. 2019
Lidové noviny
28. 3. 2019
idnes.cz
17. 3. 2019
iRozhlas.cz
16. 3. 2019
MF dnes
14. 3. 2019
Parlamentnilisty.cz
9. 3. 2019
iRozhlas.cz
8. 3. 2019
Krajskelisty.cz
5. 3. 2019
Divadelni-noviny.cz
4. 3. 2019
Právo
1. 3. 2019
Rozhlas.cz
1. 3. 2019
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Dracula, 24. 1. 2019

Podobenství o démonu s vizáží váženého hraběte zase jednou nabylo na aktuálnosti, akcentováno to mohlo být více. Na aplaudovaném výsledku exteriérové inscenace je znát dlouholetá zkušenost Martina Glasera s možnostmi otáčivého hlediště a jeho přírodního okolí. Divadelní prostředky se zde přibližují těm filmovým, přesvědčivě je stavěna temná atmosféra, i se špetkou humoru. Vše nabere spád od prvních replik a snad jen závěr nedosáhl té správné gradace. Mezi přednosti inscenace patří vedle obdivuhodné koordinace všech složek také svícení nebo individuální výkony K. Janovičové a B. Kaňokové. 75 %

Michal Novák, i-divadlo.cz

Pes baskervillský, 18. 10. 2018

Moc děkujeme za krásné představení Pes baskervillský s Karlem Rodenem v hlavní roli :) Úžasná komedie, skvěle obsazená, no prostě zážitek..... Doufám, že se ještě podíváme do Českého Krumlova a na Otočné hlediště. Děkujeme.

 

Mirka Svozilová

Dracula, 4. 10. 2018

Inscenace se povedla. Nádherně zapadá do zámecké zahrady a sympaticky splňuje očekávání pro letní divadelní produkci. Věřím, že atmosféra vás naprosto pohltí. 80 %

Lukáš Holubec, i-divadlo.cz

Ztracený svět, 4. 10. 2018

Píšu se zpožděním, ale musím Vás pochválit. Dinosauří modely byly skvěle udělané a představení jsem si užil. Díky 

David

Ztracený svět, 3. 10. 2018

Byli jsme na letošním posledním představení a přestože už jsme byli všichni dospělí, překvapilo nás, jak skvěle to bylo pojaté. Naprosto úžasné a působivé loutky, zejména "nástup" velociraptorů byl dokonalý a zapůsobil naprosto přesně (některé děti v řadě před námi se opravdu vyděsily :-)). Jen by asi bylo vhodné trošku lépe rozlišit "pravého" a "umělého" tyranosaura, protože jsem si toho, že je jeden z nich skvrnitý prakticky nevšimla. A také smekám nad skvělou improvizací ve chvíli, kdy kdosi ve městě spustil ohňostroj, který představení docela rušil. 

Dana

Ztracený svět, 18. 9. 2018

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za nádherný zážitek, jakým bylo večerní představení Ztracený svět, které jsem měla možnost v neděli se synem shlédnout „na točně“. Počasí nám přálo a tím, že bylo představení večer, mělo úžasně podmanivou atmosféru.
Děkuji za skvělý nápad, úžasné provedení, profesionální práci všech, byla to opravdu paráda! 
Moc jsme si to užili, moc díky všem, kteří se podíleli na tom, aby vše klaplo. Když jsem zavřela oči a nechala na sebe působit atmosféru a zvuky, byla jsem kdesi v Amazonii na náhorní plošině i s dinosaury (a trochu se i bála), prostě fakt super! 

 

Eva Hejduková

Ztracený svět, 18. 9. 2018

Asi jsem ojedinělá sněhová vločka - hrozně mě to zklamalo. Šel jsem na dobrodružný příběh a fakt jsem se těšil. Jenže to byl částečně muzikál a hlavně celkově laciná komedie a humorem na úrovni základní školy. Veškeré atmosféra předlohy dostala letenku do Austrálie, aby byla co nejdál.
I dějově tam byla hodně divná odbočka se zjevením akademie v pralese. Je mi jasné, že divadelní představení nemůže kopírovat knihu, nefungovalo by to. Ale takové principiální zvraty? Dle mě by se citlivě snažit najít podstata příběhu (a zmíněné atmosféry), aby to ve výsledku působilo stejně.
Jinak dinosauři byli fakt super. Když byli daleko a vodiči nebyli vidět, totálně působivé. A když stál tyranosaurus v kouři a světle, hýbal se a řval... No, to bylo opravdu hutné. Z toho by šlo udělat fakt silné drama s napínavou atmosférou.
Dojem z nich se ale zabil, když se začali velociraptoři potulovat těsně kolem pódia, kdy byla celá konstrukce včetně vodičů vidět jasně a čistě.
Výkony herců byly skvělé, sehranost (i s dinosaury) výborná... ale děj a dialogy to prostě nemohlo vyvážit.
Asi by bylo férovější, kdyby se v popisu uvádělo něco jako "omediálně-muzikálová hra volně na motivy Ztraceného světa."Za mě: 40 %
 

Petr Hájek

Ztracený svět, 11. 9. 2018

Skvělé představení. Výborný scénář, dobrá hudba, vynikající výkony herců. Atmosféra večerního vystoupení na jedničku. Geniální scéna s prvním zjevením velociraptorů. Obdivuji celý ansámbl, jak skvěle je sehraný. Procenta dolů především za příšerné ozvučení a nepříliš fajn osvětlení, možná též za pěvecké výkony některých aktérů (ale nutno dodat, že při těch pár písničkách lze přehlédnout). //viděno 9.9.2018 20:00// 80 %

Adamcikv, i-divadlo.cz

Ztracený svět, 10. 9. 2018

Naprosto úžasné loutky, za ty dávám nejvíc procent. Děj je zábavný, ale některé pasáže (především v první části) mi přišly příliš zdlouhavé a bylo vidět, že děti, pro které je představení nejvíc určeno, ztrácely pozornost. 80 %

Barka, i-divadlo.cz

Ztracený svět, 10. 9. 2018

Na představení jsem byla se svým 7 letým vnukem. Měla jsem obavy, jak přijme obsah hry a zejména postavy dinosaurů. Zná je z filmů jako zvířata z masa a kostí. Literární předloha není vůbec komediální. Byla jsem velice mile překvapena, s jakou profesionalitou a citem byl obsah knihy srozumitelně upraven, právě pro malé diváky. Odlehčení v podobě písní i komediálních vsuvek vnuka zaujaly. Naprosto fascinován byl dinosaury plížících se setmělou zahradou.
Obdiv patří všem hercům, vodičům, výtvarníkům. Opravdu úžasný zážitek. Díky moc!!!

Jana Bendová

Pes baskervillský, 3. 9. 2018

Luxusní zážitek na celý život - Pes baskervillský 2. 9. 2018, zejména výkon Karla Rodena, smekám a tleskám. I přes nepříznivé počasí.
 

Michaela Bílková

Pes baskervillský, 3. 9. 2018

Pes baskervillský za vytrvalého deště - vynikající a obětavý výkon herců, výborné využití krajiny i režijní pojetí. Krásný zážitek!
 

Tomáš

Ztracený svět, 3. 9. 2018

S přáteli jsem navštívila představení Ztracený svět. Je to nádherné představení. Čtyři hlavní představitelé jsou famózní, zejména profesor Summerlee a Challenger, company je také úžasná a profesionální. Moc Vám děkuji a těším se na další představení.
 

Hana Novotná

Pes baskervillský, 29. 8. 2018

Představení je velkým zážitkem, velmi se nám líbilo. Mrzí mě jen, že si jako divák nemohu dopředu vybrat obsazení, těšili jsme se na K. Rodena. Myslím, že velkou ostudou je zpoplatnění toalet pro návštěvníky představení. Do parku se večer nikdo jiný nedostane.

Pavla Šedová

Pes baskervillský, 27. 8. 2018

Pes baskervillský 23.8 2018 to bylo luxuxní Karel Roden a Kamila Janovičová mně moc bavily a ostaní herci jsou to borci fakt se to moc povedlo je to velkej zážitek na celej rok, děkuji moc. S pozdravem

Lukáš Nepraš
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 357 + 1 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.