Z médií
MF dnes
21. 6. 2018
Haló noviny
21. 6. 2018
i-divadlo.cz
21. 6. 2018
Právo
20. 6. 2018
Deník
20. 6. 2018
Deník
20. 6. 2018
Deník.cz
20. 6. 2018
TV Seznam
19. 6. 2018 / Dracula 20 minuta 30 vteřina
5plus2
15. 6. 2018
MF dnes
15. 6. 2018
Mujtip.cz
14. 6. 2018
Deník
14. 6. 2018
Deník
13. 6. 2018
Deník
13. 6. 2018
MF dnes
13. 6. 2018
starší >>
Z vašich ohlasů
Vložte ohlas

Dracula, 20. 6. 2018

Skvělá zábava, ačkoliv tentokrát se člověk nezasmál zdaleka tolik jako u předchozích her M. Glasera a O. Šubrtové na otáčivém hledišti. To je ale v pořádku, protože autoři slibovali romantický horor a to splnili. Myslím, že to je jejich nejlepší představení v Českém Krumlově. Petr Halíček v hlavní roli mi přijde naprosto v pohodě, obě mladé slečny (Lucy a Mína) ale nakonec předčily má očekávání. Opravdu krásná scéna, kostýmy i nasvícení. 90 %

Kuba_r, i-divadlo.cz

Dracula, 20. 6. 2018

Adaptací Stockerova románu lze i překročit hranice hororového žánru a téma „povýšit“, ale hledání dalších rozměrů přísluší lépe produkcím jiného druhu. Pro Otáčko vhodná a přehledná dramatizace se nenásilně pokouší i o humor, ale nabízelo by se pracovat s ním méně nahodile. Tvůrci kouzlí s prostorem a světly, všechny složky a v neposlední řadě i davové scény jsou výtečně zkoordinované. V titulní roli zůstává P. Halíček u svého vhodného typu, nedaří se mu posílit vnitřní děsivost. Spíše než on zaujali K. Janovičová, B. Kaňoková či P. Oubram. Zdařilá letní podívaná, nic více, nic méně. 70 %

Pavel Širmer, i-divadlo.cz

Dracula, 19. 6. 2018

Dramatizace se původního příběhu drží celkem věrně, nikoliv ale otrocky. V představení se mění lokace s až neuvěřitelnou lehkostí, Glaser evidentně mistrně ovládá metodu filmového střihu, díky točně si může dovolit velmi krátké prostřihy, které pomáhají budovat atmosféru. P.Halíček hraje Draculu aristokraticky, bez výraznějších emocí, herecky nejpřesvědčivější jsou ovšem B.Kaňoková a K.Janovičová. Pobaví i P.Oubram v roli Van Helsinga. Zamrzí zbytečně uspěchaný závěr, ale ani ten nemůže pokazit pozitivní dojem z letní zábavy na úrovni, která bezezbytku využívá výhody otáčivého hlediště. 75 %

Lukáš Dubský, i-divadlo.cz

Dracula, 19. 6. 2018

..jen Dracula by snesl více démoničnosti. 90 %

Martin21, i-divadlo.cz

Dracula, 19. 6. 2018

Skvělá režie Martina Glasera. Velmi dobrá práce s prostorem, scénou, světly, plynulý děj, Halíček za mě dobrá volba, pro větší démoničnost by mu stačilo přidat na hlase... 80 %

Čiko, i-divadlo.cz

Dracula, 13. 6. 2018

Navštívili jsme představení 12.6.2018 a nemáme k tomu nic jiného než superlativy. Kvalitu inscenace již zhodnotili předešlí přispívatelé, my bychom chtěli vyzdvihnout výkon herců, který byl v tom velice nepříznivém počasí naprosto strhující. Zejména představitelky Míny a Lucy, které v dešti a zimě jistě dost trpěly, hrály tak, že nebylo možné nic jiného, než je obdivovat. Moc děkujeme za strhující zážitek a přejeme další takové úspěšné počiny.

Müllerovi

Dracula, 11. 6. 2018

Zdařilá adaptace románu Brama Stokera má šmrncovní šťávu, čímž zdaleka nemám na mysli jen tu životadárnou červenou. :) Oceňuji do detailu promyšlenou práci s prostorem a souhru všech inscenačních složek - scénografie, kostýmy i hudba působivě dokreslují a podtrhují atmosféru příběhu. Vše umocňují i velmi dobré herecké výkony a jemný, nepodbízivý humor optimálně vyvážující hororové pasáže. Škoda jen, že titulní postava neoplývá větší dávkou démonična a úplné finále nezpečetí efektnější tečka. Každopádně se však jedná o nadstandardní počin v rámci letních divadelních open air produkcí. 80 %

Helena Grégrová, i-divadlo.cz

Dracula, 11. 6. 2018

dekujeme za nadherny vecer! jezdime k vam pravidelne a Draculu hodnotime jako to nejlepsi, co jsme zatim meli moznost videt. obe predstavitelky hlavnich roli vyborne, ale nejde opomenout nikoho, kdo se na tak krasnem predstaveni podilel. vyprava skvela, kostymy, jejich barvy, liceni hercu - vsechno krasne. pocet otacek vynikajici, skvela mluva - vsem bylo vyborne rozumet. a ty vonave kere vzdycky v cervnu - to uplne milujeme, kdyz se tocna otoci k zamecku... jeste jednou dekujeme, tesime se zas a moc se primlouvame za nejakou dalsi premieru (cinohra ci muzikal (divotvorny hrnec nam moc chybi) v pristim roce). Hezke pocasi!

Šárka

Dracula, 11. 6. 2018

Pěkné představení. Z počátku jsem si musel trochu zvyknout na zvláštní tón v hlase pana Halíčka, ale po nějaké době mi to přestalo vadit a představení se dobře rozjelo. Celkově dobré představení, který má rychlý spád a pěkné zpracování. Mohu všem vřele doporučit :-)

Martin

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 2. 10. 2017

Nezapomenutelný zážitek v neopakovatelném prostředí Otáčivého hlediště. Zvláště smekáme před výkonem Petra Rychlého ve dvouroli krále Jindřicha VIII a hostinského Jinřicha.
Nebyli jsme na Otáčivém hledišti poprvé a doufáme, že to nebylo díky snahám některým záškodníkům naposled.
Děkujeme, manželé Bílkovi

 

Bohumír Bílek

Pták Ohnivák a lišák Zorro, 31. 8. 2017

Představení bylo skutečně krásné, mělo spád, oceňuji neošizené kostýmy, živou hudbu a celkovou atmosféru. Bylo vidět, že to bavilo herce i diváky. Zdařilá a nápaditá režie a souhra se zázemím a technikou otáčivého hlediště. Děkujeme za podívanou na úrovni.

Marcela Maturová

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 29. 8. 2017

V sobotu večer na točně krumlovské,

hrálo se divadlo skutečně královské.

Herecký koncert Petra Rychlého,

alias Jindry, Jindřicha VIII.

Fyzicky náročný výkon to byl,

všechny skvěle pobavil.

 

Rovněž skvělý, výtečný,

byl i Roman Nevěčný.

V roli Anny Boleynové,

tleskám Lence Šestákové.

Klanět se mi chtělo,

Hlaváčková Věro!

Herečka jste s velkým H,

o tom se jen mnohým zdá.

 

Komedie, žádný thriller,

klasa i pan Untermüller.

Do starého železa,

nepatří ani Vítů Tereza.

Bavila nás též čile,

talentu má, jémine!

Daniela Bambasová,

Anna Klevská je špicová.

Jistota je Pavel Oubram,

sluhou jeho jsem odbourán.

 

Malí kluci byli skvělí,

s Drápelou si vyhověli.

A Tomášův John,

famózní je on.

Po zábavě skvělé,

děkuji já vřele.

Komparsistům, dětem, hvězdám,

upřímně já znovu tleskám.

Těším se moc na příště,

 

ahoj, otáčivé hlediště.

Jaromír Brandýský

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 29. 8. 2017

Dekuji za krasne divadeni predstaveni 27. 8. budu dlouho vzpominat a tesim se na pristi rok. Dekuji.

Jana

Pták Ohnivák a lišák Zorro, 28. 8. 2017

Pták Ohnivák a lišák Zorro 25.8.2017 - Představení se nám velmi líbilo. Bylo velice zábavné. Byli jsme nadšení. Moc děkujeme - super.

Soňa Hofbauerová

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em), 28. 8. 2017

Skvělá Věra Hlaváčková a exceletní Roman Nevěčný .

Lenka Novotná
starší >>


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    Kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 21 + 47 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.