FAQ

Je možné dojet autem nebo busem až k Otáčivému hledišti?

Ano, autem či autobusem zaparkujete na placeném parkovišti P4 přímo u zámecké zahrady. Můžete využít také parkoviště ve městě – P1 Jelenka (odtud je to k Otáčivému hledišti cca ½ hodiny pěšky).

UPOZORNĚNÍ: Vážení diváci, od června 2019 dochází v Českém Krumlově ke změně pravidel pro skupinovou turistiku, tedy i pro autobusové dopravce. V platnost vchází zákaz zastavení zájezdových autobusů mimo vyhrazené místo výstupního a nástupního terminálu BUS-STOP a současně také zákaz jejich parkování mimo vyhrazená parkoviště P-BUS. Při příjezdu a odjezdu zájezdových autobusů do a z Českého Krumlova je pro výstup a nástup cestujících určen výhradně zpoplatněný terminál BUS-STOP na Chvalšinské ulici, který slouží pouze pro vystupování a nastupování hostů.  Pro odstavení prázdných autobusů slouží parkoviště P-BUS na Chvalšinské a Kaplické ulici. Podrobné informace o nových pravidlech najdete na http://www.busparking.cz. Od je také pro vozidla nad 5 tun uzavřena silnice vedoucí z Chvalšinské ulice k zámecké zahradě (http://www.ckrumlov.info/docs/cz/aktualni_dopravni_omezeni.xml). Je však možné zažádat si na odboru dopravy a silničního hospodářství MÚ Český Krumlov o povolení výjimky z místní úpravy provozu na pozemních komunikacích (viz přiložený formulář). Pro více informací, prosím, kontaktujte přímo odbor dopravy. Kontakty na pracovníky odboru najdete zde: http://obcan.ckrumlov.info/docs/cz/ODSH.xml.

Věříme, že i přes tyto dopravní komplikace pro Vás bude návštěva Otáčivého hlediště kouzelným zážitkem, a těšíme se na Vás.

 

Co když bude pršet?

Představení se koná i při nepříznivém počasí (mírný déšť, chlad apod.). Začátek představení může být vzhledem k takovému počasí posunut o 10 minut, maximálně však o 30 minut. Poté může být představení předčasně ukončeno.
Vzhledem k nepříznivému počasí je možno představení přerušit, maximálně však na 30 minut.
Představení se ruší při velmi nepříznivém počasí (silný déšť, bouřka, vítr apod.). Konečné rozhodnutí o zrušení představení bude vydáno až v Českém Krumlově, těsně před začátkem představení.

 

Jak mám postupovat, pokud bude představení z důvodu velmi nepříznivého počasí zrušeno?

V případě, že bylo představení zrušeno z důvodů velmi nepříznivého představení a samotné představení nezačalo, bude vstupné vráceno v místě jeho nákupu. Vstupenky hrazené bankovním převodem nebo dobírkou je třeba doručit (osobně, poštou, faxem, e-mailem) zpět prodejci a to spolu s číslem účtu, na který bude vstupné vráceno. Nárok na vrácení vstupného je třeba uplatnit do 30 dnů od zrušení představení. Servisní poplatky se nevracejí.
Bylo-li představení zahájeno a v průběhu hraní zrušeno pro trvale velmi nepříznivé počasí, vstupné se v souladu s obchodními pravidly Otáčivého hlediště Český Krumlov nevrací.

 

Je nutný společenský oděv?

Na představení před Otáčivým hledištěm není vyžadován společenský oděv. S ohledem na charakter divadla (přírodní amfiteátr) je doporučen spíše teplý, nepromokavý oděv včetně obuvi. U našich uvaděčů máte možnosti zakoupit pláštěnku, deku či podsedák.

 

Jak mohu zakoupit vstupenky, když jsem z daleka?

Nejjednodušší způsob je on-line rezervace na www.otacivehlediste.cz. Při rezervaci si můžete vybrat způsob úhrady vstupenky a její doručení. Vedle tradičního zaslání na dobírku můžete využít také systém elektronické vstupenky (eVstupenka) s úhradou platební kartou. Takovouto vstupenku si pak můžete vytisknout sami.

 

Musí mít malé dítě vstupenku?

Dítě do 2 let může být během představení na klíně svého rodiče. Starší dítě musí mít vlastní vstupenku. Upozorňujeme však, že uličky mezi sedadly jsou úzké a sezení dítěte na klíně rodiče je pro oba značně nepohodlné.

 

Mohu vrátit již zakoupené vstupenky?

Ne. Zakoupené vstupenky není provozovatel Otáčivého hlediště povinen zpětně vykoupit.

 

Co se stane, když přijedu minutu po začátku představení?

Bohužel, s ohledem na specifikum Otáčivého hlediště Vás nebudeme moci vpustit do již rozběhlého představení. Přijeďte prosím s větší časovou rezervou, kterou budete moci využít třeba příjemnou procházkou po zámecké zahradě.