Síla osudu (La forza del destino)

/ Otáčivé hlediště

Giuseppe Verdi

opera o čtyřech dějstvích premiéra: 18. 7. 2008 derniéra: 23. 7. 2008
Tweetněte nás!

Jedinečný projekt v koprodukci s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov, ve kterém vystoupí hvězdy z Metropolitní opery N.Y. / John Keenan / conductor - Kyunghye La / soprano - Raúl Melo / tenor.

 

Účinkovali

Donna Leonora di Vargas
Don Alvaro
Don Carlo di Vargas
Padre Guardiano
Preziosilla, cikánka
Fra Melitone / Bratr Melitone
Il Marchese di Calatrava
Curra, Leonořina služebná
Un Alcade / Starosta
Un Chirurgo
Dokumenty
Síla osudu
Plakát k představení
Z médií
Harmonie
9/2011
Hudební rozhledy
10/2008
Právo
22.7.2008
Deník
22.7.2008
Deník
17.7.2008
Deník
17.7.2008
MF dnes
17.7.2008
MF dnes
17.7.2008
MF dnes
17.7.2008
Právo
17.7.2008
MF dnes
27. 3. 2008
 
 

"Náhodný výstřel ve vteřině změní mileneckou i sourozeneckou lásku a dá do pohybu dobrodružnou lavinu, odehrávající se ve španělském šlechtickém sídle, italském bojišti i ve františkánském klášteře v horách." Děj této snad nejdramatičtější Verdiho opery stmeluje láska mezi Leonorou di Vargas a potomkem bájných Inků Alvarem. Prudké kontrasty mezi válečnou vřavou, klášterní tišinou, láskou a pomstou, ale i tragikou a komikou - to vše činí ze Síly osudu, premiérované v roce 1862 v Petrohradu, dílo plné úžasné moci zpěvní kantilény, v níž se "chvěje duše člověka, duše trpící a přede stále tíhnoucí vzhůru."Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Síla osudu (La forza del destino), 29. 8. 2008

Již 30 let pravidelně patříme k vděčným návštěvníkům otáčivého hlediště.Někdy se jedná o dvě, ale i více představení. Jezdíme hlavně na operu, ale i činohru. Ovšem 21.7.2008 byla Síla osudu to nejúžasnější co jsme kdy na otáčku viděli.Byl to obrovský umělecký zážitek, všem obrovský dík. Rovněž Cikánský baron byl minulý pátek úžasný. Ještě jednou dík a přejeme úspěšnou sezonu 2009. manželé Kloudovi
manželé Kloudovi

Síla osudu (La forza del destino), 13. 8. 2008

Velice se mi líbila Verdiho opera "Síla osudu". Tenorová role v podání sólisty Metropolitní opery - to byl opravdický zážitek. Tuto roli jsem viděla i v podání Valentina Prolata, který byl rovněž vynikající. Moc se mi líbil Oleksandr Beň a role Leonory v podání Miroslavy Veselé byla též výborná. Nutno pochválit i celý sbor a moc pěknou režii Josefa Průdka. Tato 2 představení byla mým velkým prázdninovým bombónkem.
Marie Janečková

Síla osudu (La forza del destino), 22. 7. 2008

Úžasný zážitek ze včerejšího představení opery Síla osudu, tj. beze slov. Nádhera,děkuji. PS: Jako rodilá krumlovačka chodím na otáčko několik desítek let a trvám na tom, že otáčko zůstane beze změny tam kde je, je to rarita města. A média a jiní ať řeší problémy a ne to, co funguje a vydělává!!!!!! Problémů je kolem nás ve všech oblastech víc než dost.
Ilona Rajská


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 1 + 332 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.