Dekameron

/ komedie pro Otáčivé hlediště podle novel G. Boccaccia
komedie
premiéra: 7. 6. 2012

Pes baskervillský

/ Otáčivé hlediště
detektivní komedie
premiéra: 11. 6. 2015

Příhody lišky Bystroušky

/ Otáčivé hlediště
opera
premiéra: 14. 7. 2016

Pták Ohnivák a lišák Zorro

/ Otáčivé hlediště
pohádkově laděná akční komedie pro celou rodinu
premiéra: 15. 6. 2013
Martin Glaser - Olga Šubrtová

Slavné dílo renesančního básníka Giovanniho Boccaccia. Komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, podepsaných pod diváckými hity Tři mušketýři, Robin Hood nebo Ženy Jindřicha VIII.

Možnost sledování titulků (EN, DE), informace a stažení ZDE.

A. C. Doyle

Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa? Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii Petra Zelenky.

Leoš Janáček

Motto: „Je to pohádka, či pravda?“
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Janáčkovo smíření s věčným koloběhem života přeneslo poprvé před Otáčivé hlediště režisérské duo SKUTR v hudebním nastudování Maria De Rose.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

Vážení diváci, z technických důvodů jsme byli nuceni zrušit představení Příhody lišky Bystroušky 5. 8. 2017. Vstupenky zakoupené na tento večer je možné vrátit v pokladně Jihočeského divadla. Za případné nepříjemnosti vzniklé zrušením tohoto představení se omlouváme.

Zdeněk Jecelín

Z královských zahrad mizí zlatá jablka. Země chudne. Královna Isabela je na všechno sama, na své syny se nemůže spolehnout. První má krev příliš modrou, druhý nadmíru ohnivou – celé dny i noci tráví na ulicích s kapelou. Slunce pálí, kojoti vyjí, supi se slétají. Jedinou nadějí tak zůstává legendární lišák Zorro, kterého však nikdo téměř dvacet let neviděl. Až jednoho dne...
 

více > >více > >více > >více > >

Rusalka

/ Otáčivé hlediště
opera
premiéra: 17. 7. 2014

Trubadúr

/ Otáčivé hlediště
operní drama
premiéra: 14. 7. 2017

Valmont

/ Otáčivé hlediště
balet
premiéra: 26. 7. 2017

Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)

/ Otáčivé hlediště
česká komedie
premiéra: 11. 6. 2004
Antonín Dvořák

Dvořákova nejkrásnější opera nezazní nikde lépe, než před Otáčivým hledištěm. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

Giuseppe Verdi

Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

L. Vaculík - F. Schubert, P. Vasks

Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont pro své pobavení zasahují do cizích osudů a roztáčejí soukolí, jež je nakonec smete. Na tento cynický přístup k morálce a lidské zodpovědnosti nakonec doplácejí nejen nevinné oběti, ale i jejich honci. Známý příběh na pomezí tanečního divadla a činohry vytvoří choreograf Libor Vaculík s použitím hudby F. Schuberta a P. Vaskse.
Doprovodné slovo opatřeno německými a anglickými titulky.

Možnost sledování titulků (EN, DE), informace a stažení ZDE.

M. Glaser / O. Šubrtová

Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci. V hlavní dvojroli Petr Rychlý.

více > >více > >více > >více > >