Otáčivé hlediště 2017

7.6. - 24.6. / Činohra
Pes baskervillský / A. C. Doyle
detektivní komedie

Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa? Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii Petra Zelenky.

rezervovat
28.6. - 9.7. / Činohra
Dekameron / Martin Glaser - Olga Šubrtová
komedie

Slavné dílo renesančního básníka Giovanniho Boccaccia. Komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, podepsaných pod diváckými hity Tři mušketýři, Robin Hood nebo Ženy Jindřicha VIII.

Možnost sledování titulků (EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
20.6. - 9.9. / Malé divadlo
Pták Ohnivák a lišák Zorro / Zdeněk Jecelín
pohádkově laděná akční komedie pro celou rodinu

Z královských zahrad mizí zlatá jablka. Země chudne. Královna Isabela je na všechno sama, na své syny se nemůže spolehnout. První má krev příliš modrou, druhý nadmíru ohnivou – celé dny i noci tráví na ulicích s kapelou. Slunce pálí, kojoti vyjí, supi se slétají. Jedinou nadějí tak zůstává legendární lišák Zorro, kterého však nikdo téměř dvacet let neviděl. Až jednoho dne...
 

rezervovat
14.7. - 22.7. / Opera
Trubadúr / Giuseppe Verdi
operní drama

Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
26.7. - 30.7. / Balet
Valmont / L. Vaculík - F. Schubert, P. Vasks
balet

Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont pro své pobavení zasahují do cizích osudů a roztáčejí soukolí, jež je nakonec smete. Na tento cynický přístup k morálce a lidské zodpovědnosti nakonec doplácejí nejen nevinné oběti, ale i jejich honci. Známý příběh na pomezí tanečního divadla a činohry vytvoří choreograf Libor Vaculík s použitím hudby F. Schuberta a P. Vaskse.
Doprovodné slovo opatřeno německými a anglickými titulky.

Možnost sledování titulků (EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
2.8. - 6.8. / Opera
Příhody lišky Bystroušky / Leoš Janáček
opera

Motto: „Je to pohádka, či pravda?“
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Janáčkovo smíření s věčným koloběhem života přeneslo poprvé před Otáčivé hlediště režisérské duo SKUTR v hudebním nastudování Maria De Rose.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

Vážení diváci, z technických důvodů jsme byli nuceni zrušit představení Příhody lišky Bystroušky 5. 8. 2017. Vstupenky zakoupené na tento večer je možné vrátit v pokladně Jihočeského divadla. Za případné nepříjemnosti vzniklé zrušením tohoto představení se omlouváme.

rezervovat
9.8. - 13.8. / Opera
Rusalka / Antonín Dvořák
opera

Dvořákova nejkrásnější opera nezazní nikde lépe, než před Otáčivým hledištěm. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
16.8. - 3.9. / Činohra
Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) / M. Glaser / O. Šubrtová
česká komedie

Česká komedie o záletném králi Jindřichovi, jeho šesti ženách, zrádném rádci a královu dvojníkovi, který způsobil neuvěřitelné věci. V hlavní dvojroli Petr Rychlý.

rezervovat