Otáčivé hlediště 2018

6.6. - 23.6. / Činohra
Dracula / Bram Stoker
horor

Nemrtvý démon hrabě Dracula opouští svůj hrad v Transylvánii, aby rozšířil své pole působnosti a našel ženu, jejíž portrét ho okouzlil. Nikdo netuší, jak nebezpečný je ten uhrančivý cizinec. Nikdo, až na doktora Van Helsinga...

Inscenace autorského tandemu Martin Glaser a Olga Šubrtová, kteří pro Otáčivé hlediště napsali divácké hity jako Tři mušketýři, Robin Hood, Ženy Jindřicha VIII. nebo Dekameron.

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené). Více informací ZDE.

rezervovat
21.6. - 9.9. / Malé divadlo
Ztracený svět / A. C. Doyle / Z. Jecelín
dobrodružná podívaná pro celou rodinu

Kdesi v hlubinách amazonského pralesa se zastavil čas a vy ještě dnes můžete na vlastní oči spatřit obrovská, strašlivá zvířata z dob dávné prehistorie. Nevěříte? Toto je zpráva o úžasných dobrodružstvích, ve kterých se setkávají nejfantastičtější představy romanopisce s výsledky vědeckého bádání. Věk romantiky neminul. Chyťte si na Krumlově svého pterodaktyla! Dobrodružná podívaná pro všechny věkové i váhové kategorie.

rezervovat
27.6. - 7.7. / Činohra
Dekameron / Martin Glaser - Olga Šubrtová
komedie

Slavné dílo renesančního básníka Giovanniho Boccaccia. Komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, podepsaných pod diváckými hity Tři mušketýři, Robin Hood nebo Ženy Jindřicha VIII.

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené). Více informací ZDE.

rezervovat
10.7. - 15.7. / Opera
Rusalka / Antonín Dvořák
opera

Dvořákova nejkrásnější opera nezazní nikde lépe, než před Otáčivým hledištěm. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
18.7. - 29.7. / Opera
Trubadúr / Giuseppe Verdi
operní drama

Drama osudné záměny identity a spalujících vášní zasazené do Španělska je doslova plné těch největších operních hitů. V hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále v mezinárodním pěveckém obsazení.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
1.8. - 5.8. / Balet
Valmont / L. Vaculík - F. Schubert, P. Vasks
balet

Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont pro své pobavení zasahují do cizích osudů a roztáčejí soukolí, jež je nakonec smete. Na tento cynický přístup k morálce a lidské zodpovědnosti nakonec doplácejí nejen nevinné oběti, ale i jejich honci. Známý příběh na pomezí tanečního divadla a činohry vytvořil choreograf Libor Vaculík s použitím hudby F. Schuberta a P. Vaskse.
Doprovodné slovo opatřeno německými a anglickými titulky.

V roce 2018 v titulní roli Valmonta první sólista ND Praha Alexandre Katsapov! V roli paní de Tourvel se můžete těšit na sólistku ND Praha Magdalenu Matějkovou!

Na baletním představení Jihočeského divadla, které diváci uvidí 1. srpna 2018 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, spolupracuje i Nadační fond pro taneční kariéru. Diváci Jihočeského divadla zakoupením vstupenky podpoří Nadační fond pro taneční kariéru částkou 50 Kč. Tento fond totiž poskytuje služby, které umělcům pomohou zvládnout začátek nového profesního života po ukončení jejich aktivní kariéry, kterou uzavřou před třicátým rokem života. 

Možnost sledování titulků (EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
8.8. - 11.8. / Opera
Příhody lišky Bystroušky / Leoš Janáček
opera

Motto: „Je to pohádka, či pravda?“
Tato geniální opera je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Janáčkovo smíření s věčným koloběhem života přeneslo poprvé před Otáčivé hlediště režisérské duo SKUTR v hudebním nastudování Maria De Rose.

Možnost sledování titulků (CZ, EN, DE), informace a stažení ZDE.

rezervovat
14.8. - 2.9. / Činohra
Pes baskervillský / A. C. Doyle
detektivní komedie

Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa? Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii Petra Zelenky.

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené). Více informací ZDE.

Upozornění pro návštěvníky představení 28., 29. a 30. 8. 2018. V tyto dny bude probíhat natáčení inscenace Českou televizí, při kterém budou v hledišti umístěny kamery a kabely. Prosíme proto návštěvníky o opatrnější pohyb v prostoru hlediště.

 

rezervovat