Hudební klenoty 2019

Tweetněte nás!

Sezónu na Otáčivém hledišti zahájí láskyplný muzikál Divotvorný hrnec.
Blok hudebních klenotů bude patřit premiérám: balet - Šípková Růženka a opera Turandot. Závěrem hudebního bloku se v roce 2019 představí již po páté světoznámá opera Rusalka.

Divotvorný hrnec zaujme každého diváka, který má rád muzikál. A to ve dnech: 5. 6. – 15. 6. 2019

Divotvorný hrnec plný zlata, který plní tři přání, plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v báječně rozehraných komediálních situacích, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea… Ano, „Tam za tou duhou“ či „Jen ten, kdo nemá rád“ – to jsou světové evergreeny tohoto muzikálu, který díky dvojici V + W zlidověl i v českobudějovické kotlině!

Baletní premiéru si zamilují všichni diváci, kteří mají rádi pohádku. Šípková Růženka se ukáže na točně od 24. 7. do 28. 7. 2019. Jedna z nejkrásnějších pohádek převedená do nové taneční inscenace potěší nejen všechny příznivce klasického baletu na špičkách.

 

Nováčkem na točně bude i premiéra opery Turandot. 

Orientální pohádku v italské opeře si vychutnáte v zámecké zahradě od 2. 8. do 10. 8. 2019. Turandot je opera plná emocí. Příběh lásky prince Kalafa ke krásné, ale kruté princezně Turandot, která dávala svým nápadníkům hádanky a nechala je setnout, když je neuhodli, pochází původně ze sbírky perských pohádek Tisíc a jeden den. 

Blok hudebních inscenací zakončí půvabná Rusalka. 
Klenotem zámecké zahrady bude i v létě 2019 krásná Rusalka. Učaruje diváky od 13. 8. do 18. 8. 2019. Tato inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm. 

Nechte se unést otevřenou scénou Otáčivého hlediště. Vstupenky v prodeji od 1. října 2018.