Matějková okouzlí na Otáčivém hledišti

Tweetněte nás!

Titulní roli, Valmonta,  představí  první sólista Národního divadla, Alexandre Katsapov. Sólistka baletu Národního divadla, Magdalena Matějková, vystoupí na Otáčivém hledišti v klíčové roli  paní de Tourvel. Magdalena Matějková zná točnu zatím z pohledu diváka. Jak se jí líbí České Budějovice a Český Krumlov? Více se dozvíte v následujícím rozhovoru. 

V roce 2008 jste nastoupila do ND jako členka baletního souboru. Jak postupovala vaše kariéra?

Je to hezkých deset let, které bychom rádi s bývalými spolužáky z pražské konzervatoře letos oslavili. Jsem velmi vděčná za všechno, co jsem se mohla v Národním divadle naučit. Dostala jsem zde příležitosti pracovat s velkými osobnostmi českého i světového baletu. Někdy je to dřina, ale pořád mi přináší radost a mnoho nového.

Nyní jste sólistkou baletu ND. Kdo Vás u baletu odmala držel?

Nebudu asi jediná, která jako malá moc úplně nevěděla do čeho jde. Když jsem v devíti letech nastoupila do přípravky baletu ND, vůbec jsem si nepředstavovala, že bych se tím mohla někdy profesionálně zabývat. Udržela mě vůle, láska k tomuto umění a moje velkorysá a skvělá maminka.

Ve které baletní choreografii se cítíte výjimečně? A proč?


Mohla bych říct, že výjimečně se cítím téměř v každé choreografii nebo roli, jelikož mám zodpovědnost ji i sebe prezentovat a vyjádřit. Nejvýjimečnější pro mě bude Malá mořská víla od režisérského dua SKUTR a choreografii Jana Kodeta, kde jsem dostala příležitost ztvárnit titulní roli.

Jak se těšíte na přírodní scénu do Českého Krumlova?

Do Českého Krumlova se velmi těším, zejména na nové zážitky, zkušenosti a nádhernou atmosféru otáčivého hlediště.

Máte ráda Jihočeské divadlo a otáčivé hlediště v Českém Krumlově?

Ano, Jihočeské divadlo mám velmi ráda. S jeho souborem jsem již jednou měla možnost spolupracovat a setkala jsem se jen s příjemnými, kreativními a zajímavými lidmi. Hlavně na zážitek z Labutího jezera na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově dodnes jako divák velmi ráda vzpomínám.

Jaké máte záliby mimo tančení?

Velmi ráda se ve volném čase věnuji Bikram józe. Jinak ráda čtu, chodím do přírody a trávím čas s rodinou a přáteli.