Operní tituly před Otáčivým hledištěm 2018

Tweetněte nás!
Rusalka / foto Michal Siroň

Operní blok před Otáčivým hlediště zahájí Dvořákova nejkrásnější opera Rusalka, která nezazní nikde lépe, než na tomto magickém místě. Současné ztvárnění tohoto hudebního klenotu mělo svou premiéru v roce 2014 v režii jednoho z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiřího Heřmana a pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery JD Maria De Rose. V letošním roce tento hudební skvost s mezinárodním pěveckým obsazením v čele se Štefanem Kocánem, slovenským basistou a pravidelným hostem MET v New Yorku uvádíme od 10. 7. do 15. 7. 2018. 

Trubadúr / foto Michal Siroň

Od 18. 7. do 29. 7. 2018 si nenechte ujít proslavené verdiovské drama o osudné záměně identity a spalujících vášní. Tato operní inscenace zasazená do středověkého Španělska je doslova plná těch nejmelodičtějších operních hitů. Verdiho Trubadúr v hudebním nastudování Maria De Rose a v režii Tomáše Studeného zazní v italském originále s mezinárodním pěveckém obsazením.

Příhody lišky Bystroušky / foto Pavel Hejný

„Je to pohádka, či pravda?“ Vtipnou odpověď naleznete v opeře Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky od 8. 8. do 11. 8. 2018. Tato geniální opera – přístupná všem generacím - je jásavým i teskným podobenstvím života v jeho nekonečné mnohotvářnosti. Lidské i zvířecí osudy se prolínají v úsměvných, lyrických či tragikomických hudebních obrazech, zasazených do přírodní scenérie pod koruny staletých stromů. Tuto Janáčkovu operu s porozuměním pro její komické stránky přeneslo před Otáčivé hlediště režisérské duo Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský (SKUTR) pod taktovkou Maria De Rose.