Jaká byla sezóna 2017 na otáčku?

Tweetněte nás!
Trubadúr

V sobotu 9. září odehrál soubor Malého divadla poslední představení této sezóny před Otáčivým hledištěm. Tato sezóna byla pro nás úspěšná. Přivítali jsme zde celkem 55.035 diváků. Včetně generálních zkoušek pak dovršil počet diváků 56.528, což čítá o cca 1300 diváků více než vloni. Tržby za letošní sezónu jsou 32,94 mil. Kč, tedy o 4,5 % více než loni.

Valmont

V létě 2017 byly před točnou uvedeny dvě zcela nové inscenace - opera Trubadúr a baletní divadlo Valmont

I přes letos velmi proměnlivé počasí bohaté na bouřky jsme museli zrušit pouze dvě představení, vloni to byla představení tři. Odehráli jsme tedy celkem 88 představení a návštěvnost dosáhla 97,55 %.

Na sezónu 2018 je naplánováno 92 představení, prodej vstupenek začne v pondělí 18. 9. 2017. Diváci se mohou těšit nejen na již zaběhlé oblíbené tituly, jako jsou Dekameron, Pes baskervillský, opery Rusalka, Trubadúr a Příhody lišky Bystroušky nebo balet Valmont, ale také na dvě zbrusu nové inscenace. Činoherní soubor připraví pro příští sezónu horor Dracula v režii Martina Glasera a soubor Malého divadla pod vedením Petra Haška dobrodružnou podívanou pro všechny věkové i váhové kategorie Ztracený svět