Naše liška Bystrouška v nominaci na Cenu Divadelních novin

Tweetněte nás!

Janáčkova opera Příhody lišky Bystroušky v režii dua SKUTR a pod taktovkou generálního hudebního ředitele Maria De Rose je nominována na Cenu Divadelních novin v kategorii "Hudební divadlo".

Ceny Divadelních novin se udělují za tvůrčí divadelní počiny v uplynulé sezóně v sedmi kategoriích: činoherní divadlo, alternativní divadlo, hudební divadlo, taneční a pohybové divadlo (do r. 2014 „Tanec a balet“), loutkové a výtvarné divadlo (od r. 2014), publikační počin v oblasti divadla (od r. 2014), herecký výkon sezóny bez ohledu na žánr.

O laureátech rozhoduje odborná porota na základě pravidel daných Statutem Cen Divadelních novin, hlasování je dvoukolové a neveřejné.

Slavnostní předání cen se každý rok koná na podzim v jiném českém divadle v rámci speciálního  programu.

Přehled všech nominovaných najdete zde.

Ceny Divadelních novin budou letos uděleny 9. října ve 20 hodin v divadle Alfréd ve dvoře. O nominacích rozhodla porota složená z 21 divadelních kritiků, publicistů a osobností spjatých s Divadelními novinami. Ceny Divadelních novin jsou již od roku 2001 každoročně udíleny časopisem Divadelní noviny.

Operu Příhody lišky Bystroušky můžete vidět na Otáčivém hledišti i příští rok - v termínu od 2. do 6. srpna 2017, rezervace vstupenek ZDE.