Vstupenky na Otáčivé hlediště 2016 již v prodeji

Tweetněte nás!
Rusalka / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Jolana Fogašová, Jana Šrejma Kačírková / foto M. Siroň 2015

Pro sezónu 2016 připravilo Jihočeské divadlo na Otáčivém hledišti Český Krumlov osm divácky přitažlivých titulů. Pro příznivce opery bude opět lákadlem nejkrásnější opera A. Dvořáka Rusalka v režii Jiřího Heřmana, která měla premiéru v roce 2014, a Carmen G. Bizeta – geniální zhudebnění příběhu o divoké cikánce, jejíž lásku nikdy nikdo nezíská natrvalo - v režijním ztvárnění Jany Kališové (premiéra 2015). Novou operní premiéru pro Otáčivé hlediště chystá režisérský tandem SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský). Malé i velké diváky jistě potěší neotřelým zpracováním nejpopulárnější opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky. Hudebního nastudování všech tří oper se ujal hudební ředitel Jihočeského divadla Mario De Rose.

Labutí jezero / Otáčivé hlediště Český Krumlov / foto Michal Siroň

Baletní soubor před otáčivým hledištěm uvede úspěšnou inscenaci Labutího jezera P. I. Čajkovského v choreografii a režii šéfa baletu Attily Egerháziho, který je zároveň i autorem nového libreta. V Egerháziho pojetí není Siegfried rozmazlený princ, ale muž, který byl v dětství traumatizován svou despotickou matkou. Díky tomu není schopen v dospělosti přijmout sebe sama takového, jaký je, a to je důvod, proč nedokáže mít rád ani sebe, ani druhé. Přesto bytostně touží milovat a být milován.

Pes baskervillský / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Viktror Limr,  Karel Roden / foto Petr Neubert

Činohra JD uvede na Otáčivém hledišti v sezóně 2016 v obnovené premiéře dva divácky velice oblíbené tituly – výpravnou zbojnickou legendu Robin Hood a komedii Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em). Pod oběma inscenacemi je podepsána autorská dvojice Martin Glaser a Olga Šubrtová. V srpnu se pak před „točnu“ vrátí detektivní komedie Pes baskervillský na motivy románu A. C. Doylea, která si hned po svém prvním uvedení získala srdce diváků.

Baron Prášil / Otáčivé hlediště Český Krumlov / Roman Nevěčný / foto Petr Zikmund

Těšit se můžete také na dobrodružnou komedii Zdeňka Jecelína Baron Prášil o nejslavnějším lháři všech dob v podání souboru Malého divadla, která pobaví nejen malé, ale i dospělé diváky.