Rusalka opět po roce před Otáčivým hledištěm

Tweetněte nás!

Dvořákova Rusalka v režii Jiřího Heřmana a pod taktovkou Maria De Rose nebo Martina Peschíka - jedna z nejpozoruhodnějších operních inscenací v novodobé historii Otáčivého hlediště, se dnes vrací v obnovené premiéře.

Inscenace nabízí překvapivé režijní pojetí s vynalézavou scénografií i hereckým ztvárněním postav. Rusalka je nejen ikonou Otáčivého hlediště, ale už dávno i kulturním symbolem naší země.

Letos její pěvecké obsazení obohatí dva význační sólisté, českobudějovická rodačka, sopranistka Jana Šrejma Kačírková z ND Moravskoslezského v Ostravě v titulní úloze Rusalky a její pěvecký kolega ze stejného operního domu, basista Martin Gurbal´ jako Vodník. Z původních představitelů hlavních rolí se vracejí Maria Kobielska jako Rusalka, Aleš Briscein a Aleš Voráček v úloze Prince. Dále se můžete těšit z výkonu světového basisty, hosta předních operních domů včetně MET New York, Štefana Kocána. Dvojroli Cizí kněžny a Ježibaby opět ztvární renomované slovenské pěvkyně, sólistky SND v Bratislavě, Jolana Fogašová a Denisa Hamarová.

Posledních několik vstupenek rezervujte ZDE!