Otáčivé hlediště 2014

12.6. - 28.6. / Činohra
Tři mušketýři / Alexandre Dumas
romantická komedie

Romantická komedie plná dobrodružství, intrik, lásky i divokých soubojů. Athos, Porthos, Aramis a D´Artagnan ve službách králových a hlavně královniných v boji proti krásné, ale kruté Mylady, pravé ruce kardinála Richelieu.

rezervovat
17.6. - 6.9. / Malé divadlo
Cesta kolem světa / Jiří Janků
akční komediální jízda pro celou rodinu

"Už jste byli na severní točně? Na jižní? A na krumlovské? Willy Fog objel svět za 80 dní, slečna Femina Jones si předsevzala, že to se svou podivínskou společností zvládne ještě rychleji.

rezervovat
1.7. - 13.7. / Činohra
Dekameron / Martin Glaser - Olga Šubrtová
komedie

Slavné dílo renesančního básníka Giovanniho Boccaccia. Komedie o lásce, žárlivosti, intrikánech a napálených, s nečekanými zvraty a překvapením od autorů Martina Glasera a Olgy Šubrtové, podepsaných pod diváckými hity Tři mušketýři, Robin Hood nebo Ženy Jindřicha VIII.

rezervovat
17.7. - 26.7. / Opera
Rusalka / Antonín Dvořák
opera

Dvořákovo nejlyričtější dílo o nesplnitelné touze nezazní lépe nikde jinde než před Otáčivým hledištěm. Zde má již víc než půlstoletí své domovské právo. Od premiéry poslední inscenace Rusalky v režii Josefa Průdka uplyne v roce 2014 už devět let, nastává proto čas pro novou Rusalku.

Obsazení Rusalky  v roce 2014 je opravdu hvězdné. Hudební nastudování proběhne pod taktovkou generálního ředitele opery JD a „dvorního“ dirigenta Josého Cury Maria De Rose, režírovat bude Jiří Heřman, jeden z nejlepších českých operních režisérů.

V titulní roli se představí dvě sólistky opery Národního divadla v Praze Alžběta Poláčková a Maria Kobielska. Roli Prince vytvoří přední čeští tenoristé Aleš Briscein a Aleš Voráček. Ve dvojroli Ježibaby a Cizí kněžny se budou střídat dvě renomované slovenské pěvkyně Jolana Fogašová a Denisa Hamarová.

Největší hvězdou letošního operního programu bude slovenský basista Štefan Kocán jako Vodník. Kocán od roku 2009 pravidelně vystupuje v newyorské Metropolitní opeře a milánské La Scale.

rezervovat
30.7. - 9.8. / Opera
Divotvorný hrnec / Burton Lane / V + W / E. Y. Harburg - Fred Saidy
muzikál

Co si takhle znovu říci: My si taky uděláme rodinný výlet do Štědré Doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách? 

rezervovat
31.7. - 30.8. / Malé divadlo
Pták Ohnivák a lišák Zorro / Zdeněk Jecelín
pohádkově laděná akční komedie pro celou rodinu

Z královských zahrad mizí zlatá jablka. Země chudne. Královna Isabela je na všechno sama, na své syny se nemůže spolehnout. První má krev příliš modrou, druhý nadmíru ohnivou – celé dny i noci tráví na ulicích s kapelou. Slunce pálí, kojoti vyjí, supi se slétají. Jedinou nadějí tak zůstává legendární lišák Zorro, kterého však nikdo téměř dvacet let neviděl. Až jednoho dne...
 

rezervovat
11.8. - 31.8. / Činohra
Sluha dvou pánů / Carlo Goldoni
komedie

Slavná komedie dell´arte v režii Jiřího Menzela vás královsky pobaví. Je legrace pozorovat, že sloužit dvěma pánům není žádná legrace.

rezervovat
21.8. - 23.8. / Balet
Carmen / Attila Egerházi, Georges Bizet - Rodion Shchedrin
balet

Příběh Carmen a Dona José, toto klasické a již světoznámé dílo, vypráví o přání, žárlivosti, lásce, hříchu a pomstě.

rezervovat